środa, 6 grudnia 2006

Zarabiać grając w gry komputerowe

Nie mam tu na myśli osób testujących gry, ani też żadnych e-sportów, gdzie trzeba być naprawdę dobrym, żeby coś z tego mieć. Francuzki serwis Prizee.com udostępnia kilkanaście prostych gier we flashu, za grę w których dostajemy tak zwane bubz'y. Kiedy uzbieramy ich wystarczająco dużo, możemy je zamienić na prezenty, lub też na czek. Serwis dostępny jest w kilku językach, między innymi po angielsku.


Jest kilka typów gier, głównie są to gry logiczne (dokarmianie rybek w stawie, przeprowadzenie królika przez labirynt), zręcznościowe, oraz zdrapki. Wyglądają one całkiem przyjemnie, a poziom trudności wzrasta im dalej uda nam się zajść. Większość gier logicznych ma po 10 poziomów. Po przejściu wszystkich dostajemy punkty bonusowe, ale jeżeli nie uda nam się przejść danego poziomu, zwykle musimy zaczynać od pierwszego. Każdego dnia możemy zagrać w każdą z gier tylko określoną ilość razy (1 raz w logiczne, 3 razy w zdrapki), a zajmuje to tylko około 20 minut. Prezenty, które możemy otrzymać są różne, od breloczków, po laptopy, kamery i konsole do gier.

Jak ten serwis na tym wszystkim zarabia? Za pieniądze możemy kupić tak zwany MaxPack. Pozwala on zagrać jednego dnia 15 razy w wybraną grę logiczną, lub 45 w zdrapki. Daje też dostęp do kilku innych gier, takich jak Kaboom, gdzie zdobywanie bubz'ow jest dużo łatwiejsze. Pierwszego MaxPack'a dostajemy za darmo, po 3 dniach grania. Dokładniej rzecz biorąc, kiedy zaczniemy płacic za gry, cały serwis przypomina bardziej kasyno dla dzieci. Większość gier zawiera w sobie duży element losowy i tylko od szczęścia zależy, ile punktów za daną grę dostaniemy. Jest tam też kilka gier, w które możemy grać wielokrotnie, ale musimy za to płacić punktami, mając nadzieje, że wygramy więcej niż stracimy. Wspomniana wcześniej gra Kaboom to jednoręki bandyta, z kilkoma elementami zręcznościowymi.

Całą rzecz warto traktować bardziej jako ciekawostkę. Zdecydowanie nie jest to sposób na zarobienie prawdziwych pieniędzy, można jednak spróbować swojego szczęścia. Na początku gry są dość przyjemne, ale jak to zwykle bywa, szybko się nudzą. Jeżeli postanowisz wkładać w to swoje pieniądze, pamiętaj, że możesz wszystko stracić. Gdyby większość osób wygrywała, serwis ten by nie istniał.

Przy tej okazji napisze trochę o programach partnerskich. Co to takiego? Program partnerski pozwala nam na wyciąganiu pewnych korzyści z reklamowania produktów różnych firm. Dla przykładu, wspomniany tu serwis Prizee.com także oferuje możliwość wstąpienia do programu partnerskiego. Polega on na tym, że osoba, która do tego programu przystępuje, zgadza się promować ich serwis. Prizee zdobywa dzięki nam nowych klientów i oczywiście na tym zarabia. My dostajemy od nich link zawierający w sobie nasz identyfikator. Teraz gdy jakaś osoba zarejestruje się na ich stronie wchodząc przez nasz odnośnik i wygra dowolny prezent, my dostajemy ten sam prezent lub jego równowartość w bubz'ach. Dodatkowo, co uważam za świetny pomysł ze strony Prizee, osoba korzystająca z naszego linka, może przez pierwszy dzień zagrać w dwa razy więcej gier (2 razy w logiczne, 6 razy w zdrapki), niż gdyby zarejestrowała się wchodząc na ich stronę np z Google. W tej sytuacji wszyscy na tym programie zyskują. Nagradzając osoby za przechodzenie przez linki od osób polecających serwis ułatwia proces i zachęca do promowania tego produktu. Myślę, że w tym względzie inne serwisy powinny brać tutaj przykład z Prizee, ponieważ rzadko spotyka się tego typu bonusy. Jednakże nawet gdy tych bonusów nie ma, korzystanie z takich odnośników lub podawanie identyfikatorów osób dzięki którym trafiliśmy na daną stronę można określić jako zwyczajne 'dziękuje' za nakierowanie na nią. Wszystkie linki na tej stronie określają mnie jako osobe referującą, więc przechodząc przez nie można się zarejestrować i otrzymać wspomniany bonus.

- prizee -